Geoblog.pl    wojtan    Podróże    Dookola Azji    ladne miejsce, ciezkie przezycia
2007

ladne miejsce, ciezkie przezycia

Indie, Pushkar

Bezposredni autobus okazal sie byc wymyslem sprzedajacych bilety. Ladujemy ok. 5 rano w Ajmerze, 13 kilometrow od celu. Na szczescie znajduja sie zawsze obecni wyslannicy z hotelow w Puszkarze i za darmo biora nas tam busem. Kazdy po kilku dniach w Indiach zna ten trik, ale nie przejmujemy sie zbytnio, zobaczymy na miejscu. Idziemy dla formalnosci zobaczyc jak wyglada pokoj i ile sie to ceni. Okazuje sie na nasze szczescie ze da rade za 100Rs/2osoby, woda ciepla ze sciany. Po prysznicu zapadamy w sen.
Popoludniu idziemy zobaczyc z czego slynie miasteczko. Bardzo tutaj milo jak sie niebawem okazuje, skala zabudowy, ruchu i halasu wplywa na czlowieka uspokajajaco.
Dochodzimy do ghat - miejsca rytualnych oblucji. Wokol centralnie usytuowanego jeziorka jest ich 52- w formie schodow. Postanawiamy zostac jeszcze jeden dzien.
Obeszlismy to niewielkie miasteczko dookola, szczegolnie atrakcyjnie wyglada od poludnia, z bialymi domkami odbijajacymi sie w wodzie. Po kolacji fundujemy sobie miejscowy "deser".

Caly poranek do poludnia nie bylo nam spieszno do wyjscia. Niestety Ania ok 13 dostaje gwaltownego ataku bolu brzucha. Z uplywem czasu nie poprawia sie wcale, przeciwnie.
Caly dzien jak i nastepny spedza w lozku. Juz zdecydowalismy ze lekarza odwiedzamy, ale po tele-konferencji z ciocia Lila podejmujemy specjalne leczenie.
Od dzis - wtorek - jest duzo lepiej. Wydenerwowalem sie strasznie, podejrzenia o wyrostek pojawily sie rowniez, gdyz skurcze byly bardzo bolesne i dlugie.
Wydaje sie ze juz po krzyku, ale teraz delikatnie i papki w perspektywie.

wojtan
wojtan - 2007-01-16 17:24
Gorace pozdrowienia dla nowych czytelniczek: cioci Heli i coci Krysi :))))!
Najlepsze zyczenia dla studentow- szczescia w sesji- szczegolnie dla tych mlodych- Carol i Rafala.

babcia Stenia
babcia Stenia - 2007-01-17 15:51
Kochani -Aniu i Wojtku pozdrawiam Was całuje mocno i życzę Wam dużo zdrowia zadowolenia i dobrych ludzi na każdym kroku i modlę się o wasze zdrowie itd .......///
Aniu u mamusi się komputer popsuł ja jestem u cioci Heli na Batorego i Krysi od nich przesyłam te życzenia .
Bywajcie zdrowi i szerokiej drogi.
Pa pa pa Babcia Stenia ciocia Hela i Krystyna wujek Grzegorz i kuzynka Iwona

mama
mama - 2007-01-18 14:17
Dziekujemy za piekne zdjecia!Ogladajac te wszystkie cuda ma sie ochote zobaczyc je na wlasne oczy.Wiele zabytkow to naprawde koronkowa robota.Szkoda tylko ze dopadaja Was problemy ze zdrowiem.Chrzest juz obydwoje przeszliscie wiec teraz juz beda same piekne chwile czego Wam zyczymy;babcia,ciocia Lila(masz dzwonic w razie potrzeby)wujek Benek,Sulki i cala rodzina.Trzymamy kciuki mocno!Usciski

Andrzej
Andrzej - 2007-01-19 20:47
jak tam się się trzyma aktualnie Ania?Czy sensacje żołądkowe poszły precz?Tata Andrzej Pozdrawiamy z odległego Zagnańska!

wojtan
ania szewczyk wojciech świątek