Geoblog.pl    wojtan    Podróże    Dookola Azji    pod Araratem
2006

pod Araratem

Turcja
Turcja, Doğubeyazıt

Pierwsza pobudka przed siodma aby ujrzec gorujacy samotnie nad okolica Ararat, ktory o tej porze powinien byc najlepiej widoczny- niestety nie tym razem. Dosypiamy. Po poznym sniadaniu ( magazynujemy juz sily na Iran- chyba juz jutro :) wychodzimy aby zobaczyc podobno jedna z najbardziej imponujacych budowli na szlaku do Indii- palac Ishak Pasa Sarayi. Sami zobaczcie na zdjeciach jak wyglada bo jego uroku nie da sie oddac slowami.
W drodze powrotnej Ararat odslonil sie nieco lapiac ostatnie promienie zachodzacego slonca.
W jedna strone szlismy ponad poltorej godziny ale po prostu kazdy jesli tylko moze powinien nacieszyc tym widokiem oczy...
Palac polozony jakies 150 m nad miastem (okolo 2100 m npm).

PS. Jutro rano planujemy wjechac do Iranu, burka gotowa, oczy w dol hehe.
Co do internetu i zasiegu komorek mamy rozne informacje w?ec nie martwcie sie mamy jakby co. pa.

Karolcia
Karolcia - 2006-11-29 21:28
:(, nie no... z B16 się nie spotkacie??? :P Każdej blondi dylemat czy powinno się mówić Irak czy Iran... Ja tak właśnie ten wpis potraktuję... :) Trzymam mocno kciuki!!!

Kurki
Kurki - 2006-11-30 00:50
Kurwa a tyle sie napisałem i nic,
NO to teraz streszcze. Pozdrowionka dla was. Ale macie fajnie ja też chce zobaczyćten Pałac zdjecie wyglada super.

ps Lecicie z nami na sylwka na Śnieżnice ;-)

ola solar
ola solar - 2006-11-30 22:20
Ale pieknie....moglibyscie troche wiecej zdjec pokazac, zeby jeszcze bardziej zazdrosc mi serce sciskala. Kiedy wracacie? Chyba nie predko, nie wiedzialam, ze Iran i Nepal tez sa w planie. Moj adres przysle niedlugo, jestem w trakcie przeprowadzki i jeszcze go dokladnie nie znam. Dostac kartke z Chin, to by dopiero bylo. Bawcie sie dobrze i ostroznie tam. Sciskam i caluje z calej sily

Mikołaj
Mikołaj - 2006-12-01 09:54
no tak, wjechali do iranu i ślad zaginał... jeśli wjechaliście zgodnie z zapowiedzią to we wtorek powinienem sie zaczac martwić i organizować manife pod ambasadą, tak? Napiszcie coś jak nie z teheranu to z pakistanu jak najszybciej! Pozdrawiam
PS arki nie było widać na araracie?

wojtan
wojtan - 2006-12-01 16:43
do Carol:
Z b16 minelismy sie pod Haghia Sophia, wlasnie wyjezdzal (powaga);
- Kurki:
Jedna z drog do Indii o ktorych wspominales wiedzie przez te rejony.
Na sylwestera raczej nie zdazymy:) trzymaj sie
- Ola solowka:
dziekujemy - pozdrawiamy - kartke pewnie da sie wyczarowac:)
- Mikolaj:
Ostatnia wiadomosc z frontu; jest spokojnie, nie podejmowac dzialan w kraju. over.

wojtan
ania szewczyk wojciech świątek