Geoblog.pl    wojtan    Podróże    Dookola Azji    diakofto
2006

diakofto

Grecja
Grecja, Kalávrita

Ledwo zdazylismy machnac zatrzymal sie jaden typek fajnym terenowym samochodem, zabierajac nas do Koryntu. Niefortunnie dla nas wysadzil nas na autostradzie - brak wyjsc, zejsc, trabia i nie chca sie zatrzymywac. Po 10km trafiamy na przejscie, robi sie ciemno, probowalismy machac po drugiej stronie - bez skutku- decydujemy sie na pociag, stacja szczesliwie rzut beretem.
Dojechalismy do Diakofto pola nie ma, idziemy na plaze a tu dupa, plazy brak, za to piekny falochron i same kamienie. Po drodze pomysl by zapytac jakiegos miejscowego o kawalek ogrodka jest jeden i tam zakladamy oboz. Noc byla zimna (bez namiotow tym razem), komary troszke nas pociely.
Idziemy na stacje kolejowa diakofto - dla niej wlasnie tu jestesmy - rusza z niej specjalny pociag, dz?elo XIX inzynierii wloskiej, zbudowany by zwozic z gor mineraly, dzis oczywiscie trasa w?dokowa. Samo Diakofto zbudowane jest jakby wokol stacji kolejowej i torow, w niedziele po kosciele widac to wyraznie kiedy ludzie gromadza sie w kawiarniach otwierajacych sie ogrodkami w strone linii kolejowej, robiac z niej niemal promenade miasteczka.
Biletow niestety juz nie bylo, ale konduktor wepchnal nas na koniec na tyl wagonika - miejsce lepsze od innych.
No i w gore! Obrazy naprawde imponujace, nie sa to moze gory najwyzsze ale wysokosci wzgledne i dramatyczne urywiska robia wrazenie.
Wysiadamy w Zachlorou, przejsc sie troche w malowniczych okolicznosciach przyrody.
Potem lapiemy stopa z powrotem - bierze nas jeden jamajczyk z wyznania.:)

you know who
you know who - 2006-11-24 21:32
"nie sa to moze gory najwyzsze"

Zapytaj się Ani czy wyższe niż Świętokrzyskie :)

wojtan
wojtan - 2006-11-25 08:11
niezauwazalnie, ale jednak wyzsze)

Myszka
Myszka - 2011-08-01 17:53
Trasa warta przejazdzki. Bylismy w tym roku, polecam.

wojtan
ania szewczyk wojciech świątek